U sklopu projekta „Most prijateljstva Ilinden-Rešetari” koji se provodi i ove školske 2018./2019. godine s temom „Proljeće i običaji” nastavljaju predivnu suradnju između Osnovne škole Ante Starčević iz Rešetara i Osnovne škole Guce Delčer iz Ilindena (Makedonija).
Tako će desetero djece i sedam mentora učitelja na čelu s ravnateljicom mr.sc. Dušankom Krstevskom boraviti od 22. svibnja do 25. svibnja 2019. godine u Rešetarima i općini Rešetari, za koje je škola iz Rešetara pripremila bogat program te će biti i dragi gosti prilikom svečane akademije prigodom proslave Dana Osnovne škole Ante Starčević u Rešetarima.
Općina Rešetari ujedno želi ugodan i sretan boravak djeci i učiteljima iz Ilindena, a svoj djeci, učiteljima i drugom osoblju na čelu s ravnateljem Osnovne škole u Rešetarima gosp. Tihomiru Batalu Općina Rešetari čestita Dan škole.
{gallery}fotografije/Djeca-iz-opcine-Ilinden-u-Resetarima{/gallery}